August 24, 2015

Najpierw stał w tym miejscu zamek wybudowany przez Kazanowskich, dzierżawców królewskiego miasta Radzynia w drugiej połowie XV wieku. Był siedzibą starostów radzyńskich. Drewnianą budowlę otoczoną wałem wzniesiono w najlepszym do tego celu miejscu: na wzgórzu górującym nad rzeką Białką, naprzeciwko (najpierw drewnianego) kościoła Trójcy Świętej, przy drodze z Międzyrzeca do Lublina (przez Czemierniki). Gruntownie przebudowany został pod koniec XVII wieku, gdy dzierżawcą miasta był Stanisław Szczuka. Przebudowę nadzorował osobiście królewski architekt August Locci.

 

Jak wyglądał radzyński zamek? Miał postać bardzo okazałą. Zbudowa...

August 10, 2015

Nasi absolwenci będą archiwistami wyposażonymi w to "coś więcej" - o studiach archiwistycznych na UMCS rozmawiam z prof. Krzysztofem Skupieńskim, kierownikiem Zakładu Archiwistyki i Nauk Pomocniczych Historii.

 

 

DM: W czerwcu licencjat otrzymał pierwszy rocznik lubelskiej archiwistyki jako osobnego kierunku studiów. Sama jego nazwa sugeruje pewną nową jakość: „Archiwistyka i nowoczesne zarządzanie zapisami informacyjnymi”. Czy można już mówić o jakichś dydaktycznych efektach wyjścia poza specjalność na historii?

 

KS: Przedmioty specjalności archiwistycznej na historii obejmowały niecałe 500 godzin w ciągu trzech lat studiów licenc...

Please reload

Ja, Archiwista. Portret zbiorowy archiwistów

January 25, 2020

1/10
Please reload

Featured Posts
Archive
Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now